مبارزه تاریخی

مبارزه تاریخی

امام خامنه ای (حفظه الله)
" ما با رژیم آمریکا مواجهیم، نه ملت آمریکا
رژیم آمریکا با ملت ایران مواجه است، نه فقط با دولت ایران
از ملت ناراحت و خشمگین است..."
*********************************
وبلاگ تخصصی مبارزه تاریخی به بررسی چیستی و چرایی رابطه ایران و آمریکا می پردازد و آماده دریافت مطالب شما برای انتشار در وبلاگ می باشد.

آرشیو زمانی

در فرهنگ ما، استکبار به آن مجموعه قدرتى گفته مى‌شود که با تکیه بر تواناییهاى سیاسى و نظامى و علمى و اقتصادى خود و با الهام از نگرش تبعیض آمیز به نوع بشر، مجموعه‌هاى بزرگ انسانى - یعنى ملتها و دولتها و کشورها - را با سیطره‌اى قلدرانه و تحقیر آمیز، به سود خود زیر فشار و استثمار مى‌گذارد؛ در کار آنها دخالت و به ثروت آنها دست اندازى مى‌کند؛ به دولتها زور مى‌گوید و به ملتها ستم مى‌ورزد و به فرهنگها و سنّتهاى آنان، اهانت روا مى‌دارد. مثالهاى بارز آن را استعمار کهن و سپس استعمار نو و اخیراً تهاجم همه جانبه سیاسى و اقتصادى و تبلیغاتى و حتى نظامى، از سوى استعمارگران دیروز و وارثان آنها، در برابر چشم ملتهاى مانهاده و طعم تلخ آن را به ایشان چشانده است. قدرتهاى غربى در این تهاجم مؤثّر، از پیشرفت علم و تکنولوژى و از برخى خصال ملى و بومى خود بهره برده‌اند. ما دشمن را ملامت نمى‌کنیم. کسانى سزاوار ملامتند که با کوته بینى و راحت طلبى و خود خواهى، زمینه پیروزى دشمن و زوال خویش را فراهم ساختند. غرب در تهاجم همه جانبه خود، ایمان و خصال اسلامى ما را نیز هدف قرار داد و در سایه متاع دانش خود که همه بدان احساس نیاز مى‌کردند، فرهنگ اباحیگرى و بى‌مبالاتى در دین و اخلاق را - که خود دچار آن است - مصّرانه به جوامع ما صادر کرد. بى‌شک این لجنزار اخلاقى، روزى که چندان دور نیست، تمدّن کنونى غرب را در خود فرو خواهد برد و محو خواهد کرد. دنیاى اسلام، امروز براثر آن تهاجم خصمانه، به اضافه عوامل درونى نسلهاى گذشته، در وضعى مصیبت‌بار است. فقر و جهل و عقب‌ماندگى علمى و ضعف اخلاقى و از همه بدتر تسلّط فرهنگى و بعضاً سیاسى دشمنانش بر آن، از یک سو و گرفتاریهاى بزرگى از قبیل مسأله فلسطین و مسائل افغانستان، لبنان، عراق، کشمیر، بوسنى و هرزگوین، قفقاز و غیر آن از سوى دیگر، فهرست بلندى از مسؤولیتهاى الهى و انسانى را در برابر حکومتها و شخصیتهاى سیاسى و رهبران جهان اسلام قرار داده است.


بیانات امام خامنه ای - ۱۳۷۶/۰۹/۱۸

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی